Untitled photo

projekty staveb, návrhy interiérů,

vizualizace, konzultace


Pokojíček je navržený pro malého živého klučinu, kterému zanedlouho přibude sourozenec. Hry a aktivity zatím převládají, proto je v prostoru navrženo několik doplňků, které oživí nejednu zábavu. 

Podél stěny je nízká lavice, která může sloužit jak k posezení tak pro hru. Pod lavici je možné umístit bedny s hračkami - ideální pro rychlý a samostatný úklid.

Žebřiny jsou předsazeny tak, aby se dalo po lavici volně přecházet, navíc je zde navržený malý ostrůvek, třeba jako rozhledna pro piráty. Žebřiny jsou kotveny i do stropu - až budou děti větší, mohou je využívat na nejrůznější cvičení, nyní ale horní část slouží k zavěšení houpačky. Tu lze kdykoli pomocí karabin odejmout.

Stůl pod oknem je tvořen deskou. Díky tomu vzniká čistá jednotná a nepřerušovaná plocha. Přímá orientace k oknu zajišťuje dostatečnou světelnou pohodu a je jedno, zda dítě bude psát pravou či levou rukou. Dostatek úložných prostor nabízí šuplíky u stěny i uprostřed stolu a boxy za šatní skříní.

Šatní skříň je tvořena ze 4 dílů až ke stropu, tedy nabízí dostatek úložného prostoru pro veškeré oblečení. Zrcadlo na jednom panelu dveří prostor ještě opticky zvětší a i kluci na sebe rádi dělají "opičky" :-) Zrcadlo je celoplošně lepeno, tedy ani při kolizi nehrozí úraz.

Postel s palandou nabízí dvě možnosti řešení. Díky samostatným lůžkům, lze spodní postel umístit do "L" jak je tomu v návrhu - vzniká tak další zákoutí pro hry, nebo se může  umístit do postavení klasické palandy nad sebou.
Jelikož sourozenec je teprve na cestě a první roky se počítá, že bude spát v malé postýlce, může se místo velké postele umístit dětská postýlka a velkou instalovat až dítě povyroste. Právě díky tomu, že postele jsou na sobě nezávislé.

Většina nábytku je na míru, lavice však počítá s klasickým rozměrem krabic např. z IKEA, také židle a nástěnný koš na hračky lze pořídit ve stejném obchodním domě.  Nástěnné dekorace pak tvoří tabulové samolepky, nebo si dle fantazie můžete nakreslit obrázky magnetickou barvou.


Powered by SmugMug Owner Log In