Untitled photo

projekty staveb, návrhy interiérů,

vizualizace, konzultace


Hezký, světlý byt v Praze má ve svém okolí vše co je potřeba. Veškerá občanská vybavenost jen co bys kamenem dohodil, ovšem jedno úskalí tento byt má. Je menší, a tedy bylo potřeba řešit problém se spaním v obývacím pokoji.

Než se začtete dále, zkuste si prohlédnout obrázky, víte, kde se ukrývá postel? Napovím, že se nespí na sedačce, ale je zde plnohodnotné dvoulůžko.

Myslím, že dispozice se podařila vyřešit elegantně a na první pohled není vidět, že sklopná či sklápěcí postel, chcete-li, je řešena za sedačkou. Pouze sundáte opěráky, zatáhnete za poličku, která funguje jako podpěrná noha k posteli a dobrou noc :-)

Při výrobě se samozřejmě musí myslet na výšku sedáků, na umístění zavěšeného lustru a pokud vychytáte i výšku konferenčního stolku, nemusíte před spaním nic stěhovat.

Obývací pokoj působí větším dojmem nejen díky jednotné podlaze do kuchyně a světlým barvám, ale také proto, že je na celé jedné stěně použitá hlazená omítka Imitace betonu od firmy Němec - luxusní povrchy. Tato omítka je navíc lehce omyvatelná (nesmí se to přehánět) ale když malému jedlíkovi občas vyletí něco z talíře, není to žádný problém.


Kuchyň je sice malinká, ale nabízí vše potřebné včetně myčky. Výroba na míru, spotřebiče Miele. Obklad za kuchyňskou linkou je řešen pomocí grafoskla.

Co se týká nábytku jídelní stůl, konferenční stůl i židle jsou spolu v harmonii. Osvětlení nad jídelním stolem i lustr nad konferenčním stolem mají designem k sobě také hodně blízko.


(Odkazy jsou platné k době vzniku článku)

Powered by SmugMug Owner Log In