Untitled photo

projekty staveb, návrhy interiérů,

vizualizace, konzultace


Každý prostor se dá pojmout mnoha způsoby, a to i když už víme, jak bude nábytek rozmístěn a dokonce víme jaké barvy chceme v interiéru použít. Stále je k dispozici množství variant. Tento obývací pokoj byl již v předešlých článcích řešen, nyní ho uvádím ve variantě inspirované Thajskem.

Rozmístění nábytku a jeho podoba zůstala zachována z minulých návrhů, ale barevnost a dekorace stěn se změnila. Fototapeta s motivem kamenů ZEN působí uklidňujícím, mírným dojmem. Jelikož je na fototapetě černá barva kamenů, je dobré ji v interiéru ještě minimálně jednou zopakovat. Proto na ni navazuje tmavě šedá tapeta s jemným černým vzorem. Kontrast těchto dvou ploch umocňuje klidnou atmosféru u jídelního koutu a stabilní, útulnější pocit v rohu se sedačkou. Aby však druhá stěna u sedačky nepůsobila studeně a přitom podpořila dojem ze vzdušného interiéru, je opatřena bílou tapetou se stejným dekorem.

Černá barva se ještě podařila zopakovat na čelech šuplíků TV stěny, čímž se celý prostor propojil. Barevnost televizní stěny je zde uvedena ve dvou variantách - v první je použita zelená výmalba, v druhé je stěna obložena podlahovými lamelami, které opět navozuje útulnější dojem. Díky bílému orámování celá stěna působí lehce. Dalším designovým doplňkem může být koberec.


(Odkazy jsou platné k době publikování projektu)


Powered by SmugMug Owner Log In