Untitled photo

projekty staveb, návrhy interiérů,

vizualizace, konzultace


Velkoryse pojatý obývací pokoj v rodinném domě působí velmi vzdušně nejen díky svému prostoru ale i díky přírodě, která prostupuje velkými okny. Vzdušnost je navíc umocněna skleněnou části podlahy, kde je průhled do nižšího podlaží

Zařízení vychází z minimalismu a je kladen důraz na použití především přírodních materiálů – dřevo, kámen, kov a sklo. Černobílá kombinace barev je odrazem nestárnoucí moderny s prvky stylu Glamour.

Multimediální část - zde se nejvíce projevuje minimalismus. Konkrétně řešení pod TV je velmi jednoduché. Za poličkami je použito zrcadlo. Na celé stěně je pak obklad z přírodního kamene, konkrétně břidlice. Tento prvek se označuje jako ohebný kámen a je asi 1-2 mm tenký ohebný plát. Působí tedy velmi lehce a elegantně.

Jídelní stůl - všechen použitý nábytek je v kombinaci bílý lak a dřevo, tedy i u jídelního stolu je tato souhra patrná. Příborník vychází ze stejného konceptu a je navíc doplněn horním dílem z Travertinu, který je použitý i u otevřeného krbu. Zrcadlo nad příborníkem má ornamentální charakter a spojuje tak prostor se stěnou za klavírem.

Klavír a relaxační část - na stěně je použitá ornamentální tapeta v Glamour stylu. Komunikace s minimalismem je tu zajištěna stylem houpacího křesla a knihovny.

Osvětlení - tvary osvětlení vychází ze stropních světlíků. Nad jídelním stolem lehce průhledný ale v tmavších odstínech kulatý lustr navozuje lehký akcent černé a světla. Stojací lampa v relaxační části je stejného tvaru, ale zde je potřeba prostor více rozsvítit. Materiálem je tedy chrom. SDK podhled a jeho rozsvícení v multimediální části může navozovat různou atmosféru pomocí stmívání a ladění odstínů barev. Dále je v SDK podhledu použito bodové osvětlení.


(Odkazy na jednotlivé produkty jsou platné v době vzniku článku)

Powered by SmugMug Owner Log In