Untitled photo

projekty staveb, návrhy interiérů,

vizualizace, konzultace


Ložnice o velikosti přibližně 10,5 m2 nenabízí moc prostoru, ale požadavky zůstávají pořád stejné. Vstup do postele pohodlně z obou stran, umístit noční stolky, šatní skříň a komodu jako další úložný prostor.

Majitelé měli vlastní postel, od které se odvíjela nejen základní barevnost celého prostoru ale i dispoziční uspořádání.

Šatní skříň je největším kusem nábytku, tedy je umístěna tak, abychom její velikost potlačili. Z tohoto důvodu je volen i jednoduchý design skříně, a to že posuvné dveře jsou lakované do tónu barvy, nebo je možné použít Lacobel. Oba tyto materiály docílí požadovaného lesku.

Noční stolky se bohužel nevešly z obou stran, i proto je nad postelí jednoduchá police, která slouží právě jako noční stolek pro toho kdo spí u skříně.

Komoda naproti posteli slouží k uložení nejrůznějších věcí, majitelé mají ale hodně knížek, proto zde bude využita jako knihovna. Použitím posuvných panelů docílíme menší prašnosti a prostor zůstává klidný pro pohodlné usínání.

V ložnici je neméně důležité osvětlení, které je zde zajištěno sádrokartonovými podhledy, kdy je použito dvojí osvětlení - hlavní pomocí centrálního světla a intimní osvětlení pomocí bodovek. Tyto bodovky jsou navíc navrženy tak, aby se rozsvěcely a zhasínaly postupně. Jako další osvětlení jsou navrženy lampičky na nočním stolku.

Noblesu ložnici dodává použitá tapeta, ke které je sladěna okolní výmalba.

Powered by SmugMug Owner Log In