Untitled photo

projekty staveb, návrhy interiérů,

vizualizace, konzultace


Málo kdo má k dispozici velkometrážní pokojíček, proto většinou uvažujeme hlavně prakticky a u pokojíčku pro 3 děti to platí dvojnásob. Ke dvěma klukům předškolního věku se má zanedlouho narodit další sourozenec. 

Zde bylo naštěstí dostatek prostoru pro zachování jednotlivých zón - klidná, herní a pracovní/studijní. Pokoj dokonce pojal i velkou skříň pro všechny 3 děti. 
Největším úskalím tu ale bylo vytvořit pohodlné spaní tak, aby postele nezabíraly většinu prostoru. Z počátku se tedy jedná o klasickou palandu a dětská postýlka je přisazená do "L". Až ale miminko povyroste, je připravena plnohodnotná postel - ve výsuvu. Za palandou je pak umístěn peřiňák rozdělený pro obě dolní postele. 

Vedle postele u vstupních dveří se navíc vejde i policová skříňka na hračky.

Sezení u stolu je variabilní. Pracovní deska ukotvená na úhelníky nepotřebuje žádnou další oporu a navíc se svou výškou může přizpůsobit aktuálnímu věku dětí. Otvor na topení by měl být proveden v každém případě, aby bylo zachováno proudění teplého vzduchu kolem okna a udržela se tak optimální cirkulace. Třetí židle lze umístit dle potřeby - komoda se šuplíky je posuvná. Dále se nabízí možnost sezení v čele (na otevření skříně je dostatek prostoru). 
Židle jsou z Ikea, po lehké barevné úpravě i komoda se šuplíky a z internetového obchodu tapety s ufony a tapety s puntíky a proužky.


(Odkazy jsou platné k době vzniku článku)

Powered by SmugMug Owner Log In