Untitled photo

projekty staveb, návrhy interiérů,

vizualizace, konzultace


V rámci řešení celé rekonstrukce bytu se mi poštěstilo navrhnout i dětský pokojíček pro malého chlapečka. Ne vždy věnují investoři dostatečnou pozornost právě dětskému pokoji s tím, že se to pak nějak vymyslí.... "dáme mu tam ten stůl co jsi měl v pracovně..." slýcháme podobné řeči.

Ale to je chyba, právě pokojíček by se měl řešit koncepčně, aby byl praktický, aby byly dodrženy jednotlivé zóny. Do dětského pokoje se toho musí vměstnat poměrně hodně, mnohem víc než v kdejaké jiné místnosti. Dítě samozřejmě potřebuje mít kde spát, musí mít kam uložit oblečení, pracovní místo - stůl a pak tu je plno hraček... a samozřejmě mnoho prostoru pro hry. 

To vše se musí vejít do jednoho pokoje a nejlépe tak, abychom to za pár let nemuseli předělávat, protože potomek půjde do školky, do školy, bude teenager... Nároků není málo.

Když se vše povede skloubit, může to vypadat jednoduše, jako je vidět např. na této vizualizaci, a to je samozřejmě účel. Šatní skříň za dveřmi - největší kus nábytku je nejdále od okna, aby nebrala mnoho světla. Směrem k oknu navazují poličky a skříňky - nyní pro hračky, později pro knížky, učebnice, záliby. Pod oknem je pracovní místo - rostoucí stůl, který se dá dle věku dítěte přenastavit. Pokud se nevejde noční stolek vedle postele, můžeme to vyřešit nástěnnou poličkou. 

Nábytek je vyroben na míru. Tapeta od Wal one

Powered by SmugMug Owner Log In