Untitled photo

projekty staveb, návrhy interiérů,

vizualizace, konzultace


Základní škola Poznaňská při psychiatrické nemocnici v Praze 8 prošla celkovou rekonstrukcí (realizace stavby - stavební firma H.A.N.S. architekti). Stavba se blíží ke svému závěru a na řadu přichází poslední stavební práce. Aktuální otázkou je nyní barevná koncepce školy a návrh interiérů učeben.

Základní školu Poznaňská při psychiatrické nemocnici navštěvují žáci převážně s poruchami učení a chování, kteří pro své potíže nejsou schopni zvládnout běžnou základní školu s velkým počtem žáků ve třídě. Proto je ve třídě maximálně 13 dětí, aby byl zajištěn individuálnější přístup pedagogů.

Nároky na velikost učeben tedy nejsou takové jako na běžné základní škole. Celkem je ve škole 6 učeben, orientovaných převážně na jih.

Barevné řešení vychází z ucelené koncepce, kdy se každá barva ve škole několikrát vyskytuje. Barvy si navrhli sami pedagogové, ladění odstínů jsem řešila osobně.

Navržené pruhy v každé učebně by měly podpořit hloubku místnosti. Nejširší pruh uprostřed se směrem ke stropu a podlaze v odstupech zužuje, aby byla zachovaná vzdušnost místnosti.

Kontrast bílé stěny a černé/zelené tabule je větší než kontrast písma napsaného křídou a tabule.Oči se pak rychleji unaví. Proto jsou stěny za tabulí v jemném nádechu barvy. Stěna naproti oknu je vždy bílá, aby odrážela co nejvíce světla. Stejně tak bych osobně byla pro bílou stěnu s okny, kde právě barva ostění pohlcuje nebo odráží vstupující světlo. Toto je ovšem ještě v řešení.


(Odkazy jsou platné k době publikování článku)

Powered by SmugMug Owner Log In