Untitled photo

projekty staveb, návrhy interiérů,

vizualizace, konzultace


Návrh obývacího pokoje a kuchyně vychází z dispozice místnosti a z orientace ke světovým stranám. Majitelé měli celkem jasnou představu o barevnosti - červená v kombinaci se světlým dřevem a také chtěli použít zánovní sedačku z původního zařízení. Jelikož se jedná o rodinný dům, umístění krbu v obývacím pokoji bylo nasnadě.

Televizní předstěna není navržena jen jako designový kousek, ale má hned několik funkcí - v první řadě zakrývá veškeré rozvody z TV a ostatních zařízení, dále je za ní umístěné LED osvětlení, které navodí příjemnou atmosféru. Skříňky pod TV navíc působí lehce, jelikož z předstěny vykukuje pouze jejich část. Přitom požadovaná hloubka je zachována, protože skříňky vedou až k hlavní stěně.

Umístění krbu vyhovuje také z několika hledisek - je na něj vidět z obýváku, od jídelního stolu i od barového sezení. Navíc díky umístění vprostřed dispozice se využívá zbytkové odcházející teplo v kouřovodu i ve 2.NP.

V kuchyni je dispozice vymyšlená tak, aby na sebe jednotlivé činnosti navazovaly. Potraviny vyndáme z lednice (jedna z bílých skříní) odložíme u barového pultu, omyjeme, pod oknem zpracujeme, na sporáku uvaříme, případně dáme do trouby. Za kuchyňskou linkou je možné použít obklad, či tvrzené sklo beze spar s grafickým motivem např. od JAP.

Jídelní stůl je možné pořídit v XXXLutz. Speciální šedý povrch zdí je tvořen hlazenou omítkou, kterou provádí firma Luxusní povrchy Němec s.r.o.


(Odkazy jsou platné k době publikování projektu)

Powered by SmugMug Owner Log In